Україна може вийти з мінських угод, – Пристайко

Вадим Пристайко

Якщо під час зустрічі у нормандському форматі сторони не досягнуть згоди, Україна може вийти з мінських угод. При цьому дата спільного саміту між Україною, Росією, Францією та Німеччиною вже є, в Києві ж чекають на продуктивну розмову. Об этом сообщает secondstreet.in.ua со ссылкой на СМИ.

Тим паче, всі умови для зустрічі лідерів "нормандської четвірки" Україна вже виконала. Це – провела розведення сил та погодила формулу Штайнмаєра. Про це глава МЗС України Вадим Пристайко розповів в інтерв’ю BBC.

Ми розраховуємо на чітку розмову, щоб прийти і сказати: що ви реально хочете від нас. На таку розмову розраховує Володимир Зеленський,
– наголосив міністр.

При цьому дипломат визнає: прориву на переговорах очікувати не варто. Найімовірніше, лідери лише поговорять та схвалять комюніке, проєкт якого вже попередньо погодили.

Проте, якщо зустріч буде зовсім нерезультативною, у Києві активно думатимуть, що робити далі.

Варіанти, – каже Пристайко, – різні, аж до виходу з мінських угод.

"Україна може вийти з Мінська. Це дуже непопулярна заява і, напевно, знову не сподобається нашим західним партнерам. Але для нас Мінськ – не самоцінність. Самоцінність – наше виживання як нації. І якщо ми побачимо, що процес лише затягують, то рано чи пізно буде прийняте рішення про вихід з мінського процесу", – пояснив Пристайко.

Водночас, міністр наголосив: відмовитися від Мінська є дуже складним політичним рішенням.

Якщо ж на нього все ж таки доведеться піти, то Україні треба буде звертатися за миротворчою місією, точніше за peacekeeping – місією з підтримання миру.

Коли можуть зустрітися лідери "нормандської четвірки"?

До "нормандської четвірки" входять президенти України, Росії, Франції та Німеччини. Вони планують зустрітися у Парижі. За словами Пристайка, дата вже є, втім, на відповідь Росії досі чекають.

Президент України Володимир Зеленський раніше анонсував, що зустріч відбудеться після розведення військ у Станиці Луганській, Золотому та Петрівському. У всіх населених пунктах розведення вже завершилося, тож кінець листопада для зустрічі в нормандському форматі виглядає досить реальною датою.

Які питання обговорюватимуть на зустрічі?

  • Розведення військ у Станиці Луганській.
  • Обмін полоненими.
  • Підтвердження тексту формули Штайнмаєра.
  • Відведення військ у Золотому та Петрівському.
  • Питання Криму.

Джерело статті: “http://24tv.ua/ukrayina_mozhe_viyti_z_minskih_ugod__pristayko_n1233854”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя